koláž zahrádek a interiérů restaurací


V České republice začal Tommy Sjöö podnikat v roce 1989. Pravda Group je jedním z prvních řetězců luxusních restaurací po Sametové revoluci v roce 1989, který v Praze zahájil činnost v roce 1992, když vítězně vyšel z veřejné soutěže na poskytování restauračních a cateringových služeb v Obecním Domě, jedinečné pražské secesní stavbě. Při pěti stovkách míst ve francouzské restauraci v přízemí, třech stovkách míst v Plzeňské restauraci, typické české pivnici v suterénu, a cateringovém kontraktu, podle kterého by kuchyně musela zajistit pohoštění pro až 2.000 lidí, šlo v případě tohoto prvního projektu o klasickou ukázku toho, jak "do toho skočit rovnýma nohama". Stačilo však pár týdnů příprav a zchátralá francouzská restaurace, která se mezitím proměnila v prvotřídní francouzskou "brasserii", byla s velkou slávou otevřena. Společně s Plzeňskou restaurací, která byla otevřena krátce poté, byly v krátké době restaurace Obecního Domu známé po celé České republice.

Kvůli rozsáhlé rekonstrukci Obecního Domu v roce 1994 byla budova, společně se vším, co v ní bylo, v srpnu 1994 uzavřena. Avšak o 2 měsíce později už byla Pravda Group znovu na titulních stránkách novin, když otevřela dvě restaurace – nyní už slavnou restauraci Kampa Park a italské Segafredo, které se brzy stalo oblíbeným místem jak Pražanů, tak cizinců v Praze trvale nebo dlouhodobě usazených. Otevření dvou nových restaurací v krátké době po sobě však Pravda Group nestačilo a tak společnost zahájila v Paláci Savarin v ulici Na Příkopě na pěší zóně provoz zařízení určeného pro pořádání různých akcí a konferencí – šlo o jedno z prvních zařízení ve městě, které nabízelo konferenční zařízení světové úrovně se špičkovou kuchyní.

Zatímco restaurace Kampa Park vzkvétala, učinila společnost Pravda Group smělé rozhodnutí prodat restauraci Segafredo a Palác Savarin, aby se mohla soustředit na svůj nový projekt. V srpnu 1997 otevřela v Pařížské ulici restauraci, jakou Praha do té doby neznala – průkopnický bar Barock Bar & Café, který v pohostinství určil zcela nový směr a který je dodnes pokládán za jednu z nejlepších pražských restaurací. Za rok po Barocku se zrodila fantastická Pravda a v roce 1999 zahájila provoz další Pravda, inspirovaná svou českou jmenovkyní, tentokrát ve španělské Marbelle. Pravda Group se tak stal jednou z prvních společností, která se nejdříve úspěšně etablovala na českém trhu a poté se jí podařilo prorazit venku, a nikoli naopak.

V roce 2000 otevřela Pravda Group po rozsáhlé rekonstrukci svou další restauraci v Praze, restauraci Aqua. Protože se však společnost Pravda Group snaží stále hledat něco nového, restauraci Aqua prodala a v září 2002 otevřela podnik Mercedes Forum Bar & Café – restauraci ve zcela novém pojetí, kde hosté mají možnost vychutnat si vynikající jídlo v uvolněném a nezvyklém prostředí.

Otevření každé další restaurace z dílny Pravda Group znamenalo posunutí pomyslné laťky pro ostatní restaurace v Praze, ale zatím nikdo nenastavil laťku tak vysoko jako poslední přírůstek ve skupině Pravda Group, a sice v létě 2004 otevřená restaurace HOT. Interiér je ohromující, kuchyně je nepřekonatelná a večer je hostům postaráno také o zábavu – v HOT si něco najde úplně každý. Těžko si lze představit, že by tohle někdo dokázal předčít.

Vzhledem k rostoucí poptávce po rychlém a zdravém jídle otevřela skupina na konci roku 2006 řetězec stylových restaurací Yessi café, kde si Pravda Group stanovila důležitý úkol. Během několika minut krátkého zastavení Vás nejen dobře nakrmit, ale i dobít pozitivní energií. První Yessi café bylo otevřeno v Celnici a během roku 2007 pak další 2 pobočky – na Václavském náměstí a v obchodním domě Palladium.

Rok 2007 byl pro Pravda Group velmi přísnosný. Kromě 2 poboček Yessi café otevřela skupina 2 zbrusu nové restaurace v Palladiu – restauraci Taste – místo, kde si sami za přítomnosti skvělých šéfkuchařů můžete vytvořit svůj vlastní pokrm dle libosti a chuti a restauraci UNO – elegantní restauraci se středomořskou kuchyní, koktejlovým barem a kavárnou.

Díky jedinečnému stylu a důrazem na kvalitu si síť restaurací Pravda Group vytvořila širokou klientelu mnoha známých osobností a oddaných návštěvníku nejlepších restauracích. Mezi řadu známých jmen, která navštívila naše restaurace patří: Václav Havel, president Argentíny, král a královna Švédska, král a královna Norska, Hilary Clinton, Mia Farrow, Michael York, Alain Delon, Isabella Rossellini, Bono - U2, Bruce Springsteen, Sting, Madeleine Albright, Calvin Klein, princezna Caroline z Monaka, Jeremy Irons, Anthony Hopkins, Depeche Mode, Nastassja Kinsky, Neil Young, Frederick Forsythe, Matt Damon, Harvey Keitel, Sheryll Crow, Mick Jagger, Johny Depp, Daniel Craig, Gemma Arterton, Pierce Brosnan, Sean Connery, Roxette, Bryan Adams, Elton John, Arnold Schwarzenegger, Sylvestr, Stallone, Lenny Krawitz, Deep Purple a mnozí další...